ДСТУ Б В.2.6-215:2016 Розрахунок і конструювання сталезалізобетонних конструкцій з плитами по профільованим настилам
Цей стандарт поширюється на проектування сталезалізобетонних конструкцій з плитами по профільованим настилам, які експлуатуються в кліматичних умовах України, в неагресивних, слабкоагресивних і середньоаргесивних середовищах.
Сталезалізобетонні конструкції з плитами по профільованим настилам повинні задовольняти основні вимоги безпеки, які визначені у Технічному регламенті будівельних виробів, будівель і споруд, ДБН В. 1.2-14 та ДБН В.1.2-7. Для забезпечення вимог безпеки конструкції повинні мати такі початкові властивості, щоб із необхідним ступенем надійності для різних розрахункових ситуацій у процесі будівництва і експлуатації будівель та споруд була виключена можливість руйнування будь-якого характеру або порушення експлуатаційної придатності, пов'язаного зі спричиненням шкоди для життя або здоров'я людини, майна або навколишнього середовища.
Сталезалізобетонні конструкції з плитами по профільованим настилам повинні бути забезпеченими з необхідною надійністю від виникнення усіх видів граничних станів розрахунками, вибором показників якості матеріалів, призначенням розмірів елементів та конструюванням згідно з вказівками цього стандарту. При цьому повинні бути виконані вимоги щодо вогнестійкості, визначені у ДБН В.1.1-7, ДБН В.1.2-7 та технології виготовлення конструкцій і витримані вимоги щодо експлуатації будинків та споруд, а також вимоги щодо екології, які регламентуються відповідними нормативними документами.
Цей стандарт не поширюється на розрахунок та проектування вогнестійкості конструкцій. Розрахунок сталезалізобетонних конструкцій на вогнестійкість на відповідність нормативним значенням, регламентованим у ДБН В.1.1-7, ДБН В.2.2-24, ДБН В.1.2-7 тощо, слід виконувати згідно з чинною нормативно-технічною документацією на проектування вогнестійкості сталезалізобетонних будівельних конструкцій.
Розрахунок сталезалізобетонних конструкцій з плитами по профільованим настилам необхідно виконувати за граничними станами згідно з 5.3 ДБН В.2.6-160, які включають:
- граничні стани першої групи;;
- граничні стани другої групи.
Розрахунки за граничними станами першої групи включають розрахунки щодо визначення несучої здатності з урахуванням в необхідних випадках деформованого стану конструкції.
Розрахунки за граничними станами другої групи включають розрахунки щодо виникнення та розкриття тріщин, обмеження напружень, деформацій і коливань.
Розрахунки за граничними станами конструкції в цілому, а також окремих її елементів необхідно, як правило, виконувати для всіх стадій її існування - виготовлення, транспортування, зведення та експлуатації. При цьому розрахункові схеми повинні відповідати реальній роботі конструкцій та прийнятим конструктивним рішенням.
Необхідно враховувати перерозподіл зусиль в елементах системи внаслідок нелінійних деформацій бетону, арматури і конструкційної сталі, а також процесів тріщиноутворення за граничним станом, що розглядається.
Вимоги цього стандарту не поширюються на розрахунок та проектування::
- конструкцій, які експлуатуються за температури навколишнього середовища вище ніж 50 °С і нижче ніж мінус 70 °С;
- спеціальних типів будівель і окремі види розрахунків (на прогресуюче обвалення тощо);
- віадуків, мостів, дамб, резервуарів під тиском, прибережних платформ та водозахисних споруд;
- конструкцій із фібробетону, дрібнозернистих бетонів та пінобетонних складових, а також із бетонів з надважкими заповнювачами;
- конструкцій, які піддаються істотним циклічним та динамічним діям, впливу сильноагресив- ного середовища.
ОЗНАЙОМИТИСЬ