ПЕРЕВАГИ СТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ
Сталеві конструкції дозволяють об'єднувати функціональність і архітектуру в одне ціле.
Сталь це свобода реалізації ваших ідей.
Чому в будівництві надають перевагу сталі?
Функціональність, конкурентність, архітектурна виразність, швидкість будівництва, рішення для складних умов будівництва, екологічність –
це все переваги використання металевих конструкцій у будівництві.
ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ
Максимально точно відповідає потребам Замовника щодо технології, функціоналу та об'ємно-планувальних рішень.
Гнучкість планування - одна з важливих можливостей металоконструкцій. При плануванні можливе використання як стандартної сітки колон (короткопролітні рішення), так і нестандартної сітки (довгопролітні рішення) там, де це необхідно згідно з функцією без суттєвого здорожчання таких рішень.
Сталеві конструкції - можливість для Замовника отримати відкритий простір без колон з мінімальною товщиною міжповерхових перекриттів.
Для створення ефективного простору в багатоповерхових комерційних будівлях за допомогою сталевих конструкцій можуть використовуватися сітки колон з довжиною прольоту 9, 12, 15 і більше метрів (зазвичай до 20 метрів), так і традиційні сітки 6х6 - 8х8 метрів. На відміну від жорстких обмежень сітки колон, що використовуються в бетонних каркасах, у металі є можливість повністю уникнути внутрішніх колон задовольняючи потреби проекту та Замовника будівництва. Відсутність внутрішніх колон полегшує планування та облаштування офісного простору для орендарів. Відкритий простір більш привабливий для девелоперів і продається за завищеною ціною на конкурентному ринку.
У сегменті складської нерухомості переваги сталевих металоконструкцій вже давно оцінені забудовниками. Сталь відмінно підходить для логістичних об'єктів, які використовують сітки колон 12х24 і 24х24 метри. Якщо мова йде про склади та виробничі об'єкти, менша кількість колон означає менше обмежень при установці стаціонарного обладнання, а також менше перешкод для роботи навантажувачів та іншого обладнання для завантаження / розвантаження товарів.
У виробничих будівлях і ангарах традиційно домінує сталь - тільки цей матеріал може забезпечити прольоти довжиною 24-36-48 метрів, а в разі особливих конструкцій і споруд довжина прольоту (без колон) може перевищувати 100 метрів.
КОНКУРЕНТНІСТЬ
Конкурентність металевих конструкцій забезпечується:
- Високою швидкістю повернення інвестицій;
- Меншим терміном окупності проектів в металі та конкурентною вартістю завдяки ефективному проектуванню;
- Зниженням вартості фундаментів та допоміжних конструкцій;
- Залишковою вартістю конструкцій;
- Нижчою вартістю логістики та будівельної техніки;
- Швидких темпів будівництва.
Необхідною умовою забезпечення конкурентності сталевих конструкцій є якісне проектування. Кваліфікована підготовка проекту будівництва у металі передбачає ретельне опрацювання на етапі проектування. Якісне проектування дає можливість значно знизити матеріаломісткість і трудомісткість, а значить – знизити вартість будівництва.
Економія ресурсів при будівництві об'єкту зі сталевих конструкцій починається з фундаменту. Вага сталевої будівлі на 40-50% нижче, ніж будівлі з бетону, а це означає, що фундамент для передачі необхідних навантажень може бути легше і по факту дешевшим. На фундамент припадає істотна частка витрат будівництва (~ до 5-15% кошторису проекту), тому більш легкий фундамент знижує витрати матеріалів на 20-30% і може значно заощадити витрати до 2-3% загального кошторису проекту.
Будівництво металоконструкцій - економічна альтернатива монолітному бетону та іншим матеріалам. Залежно від сітки колон, сталевий каркас дешевше монолітно-бетонного на 1% для короткопролітної схеми та на 5-7% для довго-пролітної схеми.
Сталеві конструкції в будівництві зберігають свої властивості та оборотність протягом усього життєвого циклу.
ШВИДКІСТЬ
Сталеві конструкції забезпечують скорочення термінів будівництва на 2-6 місяців за допомогою:
- Паралельного ведення процесів проектування, виготовлення і монтажу сталевих конструкцій;
- Всесезонності;
- Скорочення нульового циклу;
- Монтажу каркаса із врахуванням високої заводської готовності, малоелементності та крупновузлового монтажу;
- Швидкості монтажу другорядних та огороджувальних конструкцій.
Швидкість будівництва будівлі дуже важлива. Швидке введення в експлуатацію об'єкта нерухомості генерує власнику додатковий дохід. Скорочуються фінансові витрати і накладні витрати, пов'язані з управлінням процесу. Сталеві конструкції монтуються швидше в порівнянні з монолітно-бетонним каркасом. Результат - помітна економія часу. Висока швидкість будівництва скорочує операційні витрати на утримання ділянки та служби замовника.
Розглянемо детальніше переваги швидкості сталевих конструкцій в будівництві.
Паралельне ведення процесів проектування, виготовлення і монтажу сталевих конструкцій (ведення одностадійного проектування стадії Р, впровадження інструментів BIM-технологій). Виробничі потужності заводів металоконструкцій дозволяють швидко виготовляти елементи сталевого каркаса. Будівництво не затягується, об'єкт вводиться в експлуатацію навіть раніше заявленого терміну, що забезпечує генерування грошових потоків;
Всесезонність. При використанні сталевого каркаса знижуються ризики будівництва взимку, так як немає необхідності в додаткових витратах на проведення робіт при негативних температурах у порівнянні з іншими технологіями. Плани ведення робіт не залежать від погодних умов (сталеві металоконструкції на болтових з'єднаннях мають високу ступінь заводської завершеності та повністю готові до монтажу), що дає більше впевненості інвестору у швидких термінах будівництва. Низькі температури негативно впливають на швидкість і вартість бетонних робіт, в той час, як будівельна сталь дає можливість вести монтажні роботи у звичайному режимі. Оскільки темпи будівництва об'єкту зі сталевих конструкцій вище, в порівнянні з альтернативними технологіями, інвестори мінімізують фінансові ризики, пов'язані з ростом цін протягом реалізації проекту;
Скорочення нульового циклу, завдяки зниженню ваги будівлі на 40-45%. Застосування металоконструкцій в порівнянні з залізобетоном дозволяє зменшити вагу несучих конструкцій, що дає можливість влаштовувати легкі фундаменти. Також знижується обсяг робіт по влаштуванню фундаментів орієнтовно на 30%;
Монтаж каркаса із врахуванням високої заводської готовності, малоелементності та крупновузлового монтажу;
Швидкість монтажу другорядних та огороджувальних конструкцій. Істотно знижуються витрати на організацію будівництва будівлі за рахунок мінімізації площі складування елементів на ділянці, скорочення розмірів площі; монтаж конструкцій може навіть проводитися «з коліс», що значно підвищує швидкість будівництва. Можливість складування елементів сталевих конструкцій для подальшого складання на щойно змонтованому перекритті.
АРХІТЕКТУРНА ВИРАЗНІСТЬ
Сталь - реалізація амбітних проектів і втілення творчих ідей архітектора. Можливість здійснити архітектурний задум без істотних конструктивних та цінових обмежень.
Будівлі зі сталі - це легкі лінії, світлопрозорі конструкції, відкриті безколонні простори, будь-які сміливі форми.
Елементи сталевого каркаса (балки, швелери) можуть бути зігнуті для надання криволінійних форм і посилення виразності будівлі.
Застосування сталевого каркаса дозволяє:
• максимально реалізувати архітектурно-планувальні рішення і зробити внутрішній простір гнучким;
• перепланувати будову відповідно до вимог власника в процесі будівництва і експлуатації;
• інтегрувати комунікації в висоту перекриттів. Можливість підвісити комунікації де завгодно і пропустити мережі через перфорації, що підвищує функціональність простору.
РІШЕННЯ ДЛЯ СКЛАДНИХ УМОВ БУДІВНИЦТВА
Найкраще розв'язує проблеми складних умов будівництва: реконструкцій і надбудов, поганих ґрунтів, сейсміки, обмежених умов майданчика.
Будинки, побудовані з використанням сталевих каркасів, відносяться до найбільш адаптованих і добре реконструйованих активів. Міцні колони і вільний простір, що створюється довгими прольотами, дають можливість модифікувати приміщення відповідно до вимог власників. Інтер'єр можна змінювати легко, не вдаючись до великих витрат на перепланування або демонтаж.
Сталь — ідеальний матеріал для надбудови додаткових поверхів, через малу вагу, в порівнянні з бетоном. В умовах суттєвої нестачі земельного банку в містах такі рішення швидко окупаються.
Металоконструкції – це надійність:
• застосування сталевого каркаса дає високу надійність і прогнозованість роботи, як наслідок однорідності, ізотропності та цілісності матеріалу;
• сталь та її властивості пропонує стійкі стандарти високої якості, а також міцність і тривалу експлуатацію;
• композитні балки, що працюють спільно з плитами перекриття по профнастилу, більш надійні при пожежі, оскільки виключений відстріл бетону.
ЕКОЛОГІЧНІСТЬ
Металоконструкції мають на 98% замкнутий життєвий цикл, можливість повторного використання, низькі енергоємність та вуглецевий слід.
Після завершення терміну експлуатації або зносу споруди в металевих конструкціях його сталеві елементи можна переплавити в нові вироби.
Зношені металеві матеріали і конструкції без проблем можуть бути вилучені з експлуатації та замінені. Вони також можуть бути переплавлені і підготовлені для подальшого використання, що забезпечує збереження металевого фонду.
Додаткові переваги сталевих конструкцій в будівництві
Точність. Використання 3D- і BIM-моделей і обладнання з програмним управлінням забезпечує високу точність. Такі моделі дозволяють інтегрувати аналіз, проектування, деталізацію і виробництво сталевих конструкцій в єдиний процес і знизити витрати.
Завдяки точності окремих елементів, монтаж сталевих конструкцій на майданчику проводиться, як правило, на болтових з'єднаннях відповідно до мінімальних допусків.
Міцність і довговічність. Сталь має високі параметри міцності і ковкості, що робить її стійкою до випадкових пошкоджень. Якщо ж сталева конструкція все-таки піддалася пошкодженням, її можна легко відновити за допомогою обрізки, зварювання або кріплень.
Довговічність сталевих конструкцій підтверджується такими світовими архітектурними шедеврами, як хмарочос Empire State Building (рік введення в експлуатацію - 1931), Ейфелева вежа (1889), Сrysler building (1930), міст Golden Gate (1937). Найбільш цікавою будівлею з металоконструкцій в Києві є знаменитий Бессарабський ринок (1912 г.).
Безпека. Сталевий прокат і готові будівельні конструкції виробляються в заводських умовах, що гарантує постійний контроль якості і безпеки.
Якість. Сталь виробляється за високими стандартами якості, конструкції мають точні геометричні розміри, а також міцність і довговічність при експлуатації в найбільш суворих умовах.
У разі особливо складних замовлень, на заводах з виробництва сталевих конструкцій є можливість організувати контрольну збірку для забезпечення швидкого монтажу.
Основні галузі застосування металоконструкцій в будівництві: житлове будівництво, аграрний комплекс, комерційне будівництво, промислові будівлі, інфраструктурні об'єкти, інші види будівництва.