• ua
  • ua
  • МЕНЮ:

    ЛСТК

    Легкі Сталеві Тонкостінні Конструкції (ЛСТК) - це особливий клас будівельних металевих конструкцій, що утворюється із сталевих, переважно холодноформованних профілів з товщиною до 4 мм включно, які широко використовуються в різних типах споруд. Їх застосування досить велике - як в якості другорядних елементів, наприклад, покрівельних і стінових прогонів промислових будівель, так і в ролі основних несучих конструкцій легких сталевих каркасів, наприклад, в житлових будинках. Вони можуть використовуватися як окремі конструкційні елементи (наприклад, балки міжповерхового перекриття) або об'єднуватися в більш складні каркасні конструкції.

    Легкі сталеві тонкостінні конструкції найчастіше виготовляються в заводських умовах поза будівельним майданчиком. Поставлятися вони можуть розсипом або у вигляді готових елементів каркаса: ферм, колон, прогонів, панелей стін і перекриттів, об'ємних модульних блоків і т.д. З'єднання елементів в ЛСТК здійснюється на болтах, самонарізних гвинтах, з використанням вальцювання.

    1. Область застосування ЛСТК:

    · Створення стінових огороджень і покрівельних покриттів;

    · Зведення малоповерхових будівель;

    · Організація міжповерхових і горищних перекриттів, створення перегородок;

    · Будівництво, ремонт і реконструкція мансард, надбудов;

    · Створення швидкосбірних модульних споруд;

    · Зведення будівель спортивного, торгового, цивільного, промислового призначення


    2. Переваги технології ЛСТК:

    · Широкі архітектурні можливості

    Каркасна технологія ЛСТК дозволяє реалізовувати складні архітектурні та конструкторські рішення. Будівництво на основі ЛСТК забезпечує свободу планувань, а можливість розміщувати комунікації всередині каркасних стін і перекриттів дозволяють архітекторам максимально використовувати внутрішній простір, створюючи оригінальні планування.

    · Високі темпи будівництва і всесезонний монтаж

    Каркасне будівництво на основі ЛСТК, зважаючи на повну відсутність мокрих процесів, може здійснюватися всесезонно. До 80% каркасних конструкцій збираються перед доставкою на об'єкт, великі вузли швидко монтуються на будівельному майданчику.

    · Можливість будівництва в важкодоступних місцях

    Для будівництва каркасних будинків за технологією ЛСТК не потрібно важка вантажопідйомна техніка. Всі елементи каркаса розроблені так, щоб їх монтаж здійснювався силами 3-4 чоловік. Простота складання, компактність комплектуючих і відсутність необхідності в вантажопідйомної і важкої вантажної техніки, дозволяють успішно здійснювати будівництво в умовах тісної міської забудови та важкодоступних місцях.

    ·         Легка вага

    Оцинковані тонкостінні профілі мають високу міцність і при цьому дуже легкі. Так як металевий каркас і вся конструкція в загальному володіють малою питомою вагою, то навантаження на фундамент суттєво зменшується. Ця перевага дозволяє знизити витрати на фундаменти.

    · Надійність і довговічність

    Довговічність оцинкованої сталі гарантує надійність конструкції каркаса будинку. Каркас з ЛСТК не схильний до біологічних впливів, стійкий до грибків, комах і гризунів.

    · Вогнестійкість і пожежна безпека

    Каркаси з ЛСТК з типовою обробкою з успіхом проходять пожежні випробування.

    · Висока енергоефективність

    Будинки, побудовані за принципом ЛСТК мають більш високі показники енергоефективності в порівнянні з будь-якою іншою будівельною технологією.

    · Екологічність

    Сталь є абсолютно безпечним матеріалом і не робить ніяких шкідливих впливів на людину. До складу каркасного будинку входять екологічно чисті матеріали. При виробництві та будівництві мінімальну кількість матеріалів йде в неперероблювані відходи.

    · Економічна вигода

    Застосування технологій будівництва на основі ЛСТК веде до зниження сукупних витрат на будівництво, енергозбереження та довгострокове технічне обслуговування будівлі.

     3. Форми холодноформованних сталевих перетинів

     Сталеві холодноформовані елементи можна розділити на два основних типи:

    1. Лінійні елементи: поодинокі профілі і складові.

    2. Панелі та настили.

    3.1 Лінійні елементи можуть бути з одиночних профілів і складовими. Сфера застосування лінійних елементів дуже широка: балки невеликих прольотів, покрівельні або станів прогони, що окремо стоять колони або стояка стінових конструкцій, пояси ферм.

    Найбільш часто виготовленими профілями є Z-профілі (рис. 1б), П-профілі (рис. 1е), С-профілі (рис. 1ж), Σ-профілі (ріс.1з) і Ω-профілі (їх ще називають «капелюшні »профілі) (рис. 1 л). Основна відмінність між С- і П-профілями - наявність відгинів у полиць С-профілів, що робить їх більш жорсткими і дозволяє витримувати велике навантаження.


    3.2 Другий тип холодноформованних елементів  - це панелі і профільовані настили здатні е сприймати рівномірно розподілене навантаження. Як правило, дані профілю використовуються в якості покрівельних конструкцій, стінових конструкцій і конструкцій перекриттів. Висота хвилі настилів знаходиться в межах 20 ... 200 мм, а товщина листа складає 0,5 ... 2,0 мм

    Профільовані настили можна розділити на три групи.

    До першої групи входять настили, поперечний переріз яких складається з прямолінійних елементів (див. Верхній ряд на рис. 3). Такі настили застосовуються при невеликих навантаженнях і прольотах, як правило, до 3 м.

    Друга група профнастилов включає в себе профілі з поздовжніми елементами жорсткості полиць і стінок (див. Нижні ряди на рис. 3). Такі настили найбільш широко застосовуються в якості несучих профілів, служать незнімної опалубкою для сталезалізобетонних перекриттів.

    У третю групу профнастилів входять листи, які мають не тільки поздовжні елементи жорсткості, але і поперечні. Настили третьої групи можуть використовуватися для перекриття прольотів до 12 метрів без використання прогонів.

    4. Виробництво холодноформованних елементів

     Холодноформовані елементи зазвичай виробляються одним з двох способів:

    1. Методом холодної прокатки

    2. Методом штампування

     Конструкції, виготовлені методом холодного прокатування (холоднокатані конструкції) мають найбільшого поширення - це можуть бути як окремі елементи, так і покрівельні та стінові настили. Конструкції виготовляються на спеціальних верстатах зі смуг металу, скрученого в бухти довжиною до 900 м.

    5. Проектування ЛСТК

     В даний час на території України діють такі нормативні документи для проектування ЛСТК:

    · ДСТУ-Н Б В.2.6-87: 2009 «Конструкції будинків і споруд. Керівництво з проектування конструкцій будинків із застосуванням сталевих тонкостінних профілів »;

    · ДСТУ-Н Б EN 1993-1-3 діє до: 2012 Єврокод 3. «Проектування сталевих конструкцій. Частина 1-3. Загальні правила. Додаткові правила для холодноформованних елементів і профільованих листів. Зміна № 1 (EN 1993-1-3: 2006, IDT) »

     Також під егідою Асоціації Український Центр Сталевого Будівництва були випущені наступні публікації:

    · Розрахунок несучих та огороджуючих конструкцій зі сталевих холодноформованних профілів у відповідності з єврокодів 3

    · Розрахунок елементів із сталевих холодноформованних профілів у відповідності з єврокодів 3

    · Сортамент холодноформованних профілів для легких сталевих тонкостінних конструкцій виробників України