• ua
  • ua
  • МЕНЮ:

    ДСТУ ХХХХ:20ХХ Конструкції сталеві автодорожніх мостів. Технічні вимоги до виготовлення

    1 СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

    1.1 Цей стандарт застосовний до конструкцій сталевих автодорожніх, міських, пішохідних мостів, шляхопроводів, естакад та віадуків (надалі за текстом – СКМ), які будують чи реконструюють або підсилюють у кліматичних районах з температурою від мінус 40 °С та вище.

    1.2 У стандарті встановлено вимоги до виготовлення СКМ основних несних елементів – прогонових споруд зі сталевими та залізобетонними плитами, опор, пілонів, а також допоміжних та огороджувальних елементів мостів, щоб забезпечити виконання ними функціональної призначеності за проектними характеристиками, а саме: механічного опору, стійкості, експлуатаційної придатності та довговічності.

    1.3 Вимоги застосовують до виготовлення СКМ, запроектованих згідно з [2, 3, 4].

    Примітка. Стандарт можна застосовувати й до СКМ, запроектованих за іншими правилами, за умови, що вимоги щодо їх виготовлення узгоджені з наведеними в цьому стандарті, або стосовно виготовлення встановлено потрібні додаткові вимоги.

    1.4 Цей стандарт охоплює СКМ, які виготовляють зі сталі з границею текучості до 460 МПа та більшою, а також за умови погодження з проектною організацією, зі сталей, у разі їх експериментального дослідження, за спеціальними технічними вказівками науково-дослідних організацій.

    1.5 Цей стандарт не охоплює виготовлення сталевих конструкцій службових естакад і галерей будівель та промислових споруд, гофрованих сталевих труб, опорних частин, котків, шарнірів, механізмів розвідних мостів, закладних деталей залізобетонних мостів, а також канатів, гнучких елементів підвісних та вантових мостів.

    1.6 Цей стандарт у разі добровільного застосування є доказом відповідності виробів вимогам Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд [1].

    Підтвердження відповідності виробів встановленим вимогам може здійснюватися виробником шляхом складання відповідної декларації або сертифікатом, виданим органом оцінки відповідності (ООВ) згідно з ДСТУ Б EN 1090-1. 

    ОЗНАЙОМИТИСЬ