ДСТУ Н Б EN 1993-4-1:2012 Єврокод 3. Проектування сталевих конструкцій. Частина 4-1. Силоси (EN 1993-4-1:2007/А1:2017, IDT)
Галузь застосування
(1) Частина 4.1 Еврокода 3 забезпечує принципи і правила застосування для будівельного проектування сталевих бункерів круглої або прямокутної форми, встановлюваних вільно або на опорах.
(2) Положення, що наведені в цій частині, змінюють або замінюють собою положення EN 1993-1.
(3) Ця частина стандарту, має відношення тільки до вимог опору і стійкості сталевих
силосів. Що стосується інших вимог (таких як експлуатаційна безпека, функціональна продуктивність, виготовлення і монтаж, контроль якості, деталей на кшталт оглядових колодязів, фланців, завантажувальних пристроїв, заслінок розвантажувального люка, подаючих механізмів тощо), див. відповідні стандарти.
(4) Положення, які відносяться до спеціальних вимог по сейсмічному проектуванню, передбачені EN 1998-4, який доповнює або адаптує положення Еврокода 3 спеціально для цієї мети.
(5) Проектування несучих конструкцій для силосів розглядається в EN 1993-1-1. Вважається, що несуча конструкція складається з усіх будівельних деталей, розташованих нижче нижньої полиці
самого нижнього поясу бункера, див. рисунок 1.1.
(6) Основи проектування залізобетонних конструкцій для сталевих силосів розглядаються в EN 1992 та EN 1997.
(7) Числові значення особливих впливів на сталеві силоси повинні враховуватися при проектуванні відповідно до EN 1991-4 Дії на бункери і резервуари.
(8) В цій Частині 4.1 не розглядаються:
− вогнетривкість;
− бункери з внутрішніми ємностями і
внутрішніми конструкціями;
− бункери місткістю менше 10 тон;
− випадки, коли потрібне використання особливих заходів для попередження наслідків нещасних випадків.
(9) Якщо цей стандарт застосовується до силосів круглої конфігурації, геометрична
форма має бути обмежена асиметричними конструкціями, і дія на них може бути асиметричною, а їх опори можуть викликати у силосів реакції, які не є віссесиметричними.
ОЗНАЙОМИТИСЬ