• ua
  • ua
  • МЕНЮ:

    Військова сталь: як працює ринок металу під час війни

    06.07.2022

    Загальна ситуація на ринку металотрейдингу – обережно оптимістична. Огляд від GMK Center

    Металоторгівля певною мірою може бути непрямим індикатором стану економіки. Через війну про розвиток і зростання ринку зараз не йдеться, але оператори ринку відзначають деяке покращення ситуації в порівнянні з березнем-квітнем.

    Після звільнення територій металотрейдери наново відкривають свої металобази. Зокрема, компанія Vartis відновила роботу своїх металобаз у Києві та Київській області, у середині травня Метінвест-СМЦ знову відкрив центр у Харкові, хоча епіцентром їх продажу прогнозовано стала Західна філія. Західний регіон не зупиняв проєкти – у менших обсягах, але будівництво там продовжується.


    Тенденції ринку

    Покупець у металотрейдерів – це в основному компанії, що будують житлові площі. До війни 60-70% загального попиту на житлові метри було сформовано у Києві та Київській області. Через падіння цього попиту до нуля змінилася і структура продажів.

    Відновлення попиту на ринку металопрокату залежатиме від купівельної спроможності українців. Поки знову не стане затребуваним придбання житлової площі, попит на металопрокат принаймні у Києві та Київській області не відновиться.


    «Усі, хто працює зараз у будівельній сфері, розраховують сьогодні на програми, анонсовані президентом. У будівельників дуже великі надії на те, що держава викуповуватиме недобудовані чи непродані квадратні метри. А в Києві дуже багато недобудованого та непроданого житла. Це сформує додатковий попит на нові об’єкти, що сприятиме активізації ринку металопрокату загалом», – каже Сергій Коваленко комерційний директор Національної мережі металу Vartis.


    В Україні вже знову працюють великі підприємства – Запоріжсталь, АрселорМіттал Кривий Ріг та інші. На жаль, вони не виробляють всіх позицій металопрокату, які потрібні клієнтам, але зараз працюють над тим, щоб замінити продукти, виробництво яких велося тільки на знищених Азовсталі та ММК ім. Ілліча.

    Рейки, балки та товсті листи – це категорії металопрокату, які поки що у нас в країні не виробляють, тому трейдери розглядають можливості імпорту з Туреччини, Китаю, ЄС.