Будівництво промислових будівель з металоконструкцій: деталі, які важливо знати
Звести і запустити в роботу власний виробничий цех не так важко і затратно, як було ще 10 років тому. З метою економії грошей і часу можна використовувати швидкомонтовані промислові будівлі з металоконструкцій і заводських або збірних сендвіч-панелей. Вони міцні, довговічні та енергоефективні.
Переваги швидкомонтованих споруд
Будівництво виробничих споруд за технологією ШМЗ (швидкомонтована будівля) або БМЗ, як кажуть в народі, має наступні плюси:
Швидке встановлення. Для зведення швидкомонтованої будівлі необхідно не більше двох місяців - все залежить від площі. При цьому виключений ризик простою робіт через низькі температури або несприятливі погодні умови.
Індивідуальні рішення. Проектування будівлі роблять в точній відповідності з вимогами виробничої технології. Немає обмежень щодо форми, площі, висотних відміток, кількості виробничих боксів і офісних приміщень. Також є можливість вибрати готовий проект.
Економія. Собівартість будівництва знижується за рахунок невеликих витрат на будівельні матеріали і відсутність дорогих важких фундаментів. Залучати важку габаритну техніку також не потрібно.
Можливість перепланування. Якщо потрібно виконати перепланування цеху або його окремої частини, зробити це не проблематично. Модульність металоконструкції дає можливість раціонально використовувати корисний простір.
Мобільність. Будинки мають легкі фундаменти. Їх просто встановити і розібрати. Якщо в цьому є необхідність, промисловий об'єкт павільйонного типу можна розібрати і встановити в новому місці.
Енергоефективність. Панелі, з яких будують промислові об'єкти, мають шар сучасного утеплювача. Вони легкі, довговічні, стійкі до вологи і низьких температур. Такі конструкції скорочують витрати на електроенергію та опалення на 30-70%.
Типи будівель для швидкомонтованого будівництва
Технологія швидкомонтованого будівництва може бути застосована для спорудження:
● заводських цехів, ангарів, виробничих комбінатів;
● ангарів для крупно-і средньогабаритного обладнання і техніки;
● складів для зберігання продуктів, великих сховищ для фруктів і овочів, ферм, сільськогосподарських комплексів;
● логістичних баз, центрів сортування поштових відправлень тощо.
Споруди з металоконструкцій
Такі індустріальні будівлі будують з тонкостінних елементів. Вони легкі, практичні і надійні. Основу металоконструкцій становить металопрофіль товщиною до 4 мм. Форма - С-, Z-, П- подібна або капелюшна.
Серед ключових плюсів такої споруди виділимо:
швидкість проектування і будівництва;
конкурентну вартість;
оперативне будівництво - будинок можна звести за пару тижнів, що забезпечує економію ресурсів;
мобільність - просто демонтувати, транспортувати і встановлювати на новій локації;
тривалий період експлуатації.
Безкаркасні промислові будівлі
Відсутність металевого або залізобетонного каркаса - відмінна риса швидкомонтованих конструкцій безкаркасного типу. Несучими є дугоподібні елементи, виконані з профільованого сталевого оцинкованого листа. Споруди міцні і герметичні.
Технологія застосовна для побудови підсобних приміщень і неопалюваних цехів порівняно невеликій площі. Стандартно мова йде про одноповерхові виробничі будівлі.
Етапи зведення промислових будівель
Складання технічного завдання на будівництво об'єкта - призначення будівлі, висота і загальна площа, бажані терміни виконання замовлення і інша необхідна інформація, включаючи інформацію по технологічним вимогам до планування будівлі.
Проектування. Кожен проект створюється з урахуванням потреби та побажань клієнта. Є можливість вибрати варіант, який був раніше реалізований вже для іншого клієнта, якщо він відповідає вашим запитам.
Підготовка фундаменту. Технологія ШМЗ (БМЗ) передбачає полегшені фундаменти. Промислове виробництво каркаса і огороджувальних конструкцій.
Доставка конструктивних елементів майбутньої промислової споруди на об'єкт.
Збірка - в залежності від площі та поверховості виробничої будівлі займає від кількох тижнів до кількох місяців.
Ціна
Вартість безпосередньо залежить від площі і планувального рішення, характеристик зовнішнього та внутрішнього оздоблення будівлі.