ДСТУ ISO 2859-5:2009 Статистичний контроль. Вибірковий контроль за альтернативною ознакою. Частина 5. Система планів послідовного відбирання, індексованих межами прийняття якості (МПЯ) для послідовного вибіркового перевірення партій (ISO 2859-5:2005, IDT)
Цей стандарт визначає загальні послідовні вибіркові схеми, що доповнюють вибіркові схеми прийняття для перевіряння за альтернативною ознакою з ISO 2859-1.
Система приймального відбирання з ISO 2859-1 визначена в термінах межі прийняття якості (МПЯ). Його метою є змусити виробника економічним та психологічним тиском, загрозою неприйняття партії підтримувати середнє значення процесу на рівні, принаймні не гіршому визначеної межі прийняття, водночас забезпечуючи верхню межу для ризику споживача прийняти можливу погану партію.
Схеми приймального відбирання з ISO 2859 застосовують до наступних випадків, але не обмежуються ними:
— готові одиниці продукції;
— компоненти та сировина;
— виробничі операції;
— матеріали в процесі оброблення;
— запаси, що зберігаються;
— заходи з підтримання та технічного догляду;
— дані або записи;
— адміністративні заходи.
Ці схеми створено для застосування до неперервного потоку партій тобто до достатньо довгого потоку, який дозволив би запровадити правила перемикання з 10.3. Ці правила перемикання запроваджують наступне:
a) покращений захист споживача (перемиканням на посилене перевіряння або припинення вибіркового перевіряння), щойно виявлено погіршення якості;
b) заохочення виробника, на розсуд уповноваженої особи, зменшенням витрат на перевіряння (під час переходу на послаблене перевіряння), якщо стабільно високу якість демонструють достатньо довго.
Окремі плани відбирання не створюють для застосування поза схемами, у яких вони представлені. Якщо партії виробляють ізольовано, або потік партій надто короткий для того, щоб застосувати цей стандарт, користувачу рекомендовано ознайомитися зі стандартом ISO 2859-2 для вибору слушних планів відбирання.
ОЗНАЙОМИТИСЬ