• ua
  • ua
  • МЕНЮ:

    Розрахунок вогнестійкості сталевих конструкцій і проектування вогнезахисту відповідно до Єврокодів 3 і національними додатками

    У даній публікації представлена методологія проектування сталевих конструкцій згідно Єврокодів 3 з урахуванням вимог по вогнестійкості. Вона містить основи проектування та поведінки сталевих конструкцій в умовах пожежі і відповідних аварійних розрахункових ситуацій. Поведінка конструкцій в умовах пожежі багато в чому обумовлено розрахункової температурно-часової залежності названої також розрахунковим сценарієм пожежі.

    У роботі описані основні варіанти температурні-часових залежностей, а розрахункові методи і довідкові матеріали надані для умов стандартного пожежі, які застосовується в більшості випадків. Характеристики стали змінюються при підвищеній температурі. У даній публікації описані і проілюстровано залежності властивостей стали від температури.

    Єврокоди дозволяють визначати вогнестійкість за допомогою простих або уточнених (просунутих) методів розрахунку. Публікація наводить класифікацію і опис методів розрахунку конструкцій в умовах пожежі і випадки, в яких вони застосовуються. Дається обґрунтування застосування в більшості випадків спрощених методів розрахунку, для яких наводяться детальний алгоритм розрахунку і робочі приклади. Детальний опис спрощених методів розрахунку розділене на дві основні частини:

    Частина 1 - Розрахунок сталевих конструкцій, який виконується інженером-конструктором розділів КМ (конструкції металеві) і КМД (конструкції металеві деталювальні).

    Частина 2 - Проектування вогнезахисту, яке виконується розробниками проекту вогнезахисних робіт. У першій частині дана теоретична база та довідкові матеріали для двох основних спрощених методів розрахунку по міцності параметрами і по критичної температури.

    Друга частина доповнює першу і з- тримає алгоритм розрахунку на етапах від отримання значень критичної температури до оформлення проекту виробництва вогнезахисних робіт. Для кожної з частин наводяться робочі приклади, розділені за характером роботи розглянутих елементів конструкції (розтяг, стиск, вигин і т. Д.). Дана публікація рекомендована Українським інститутом сталевих конструкцій ім. Шимановського в якості навчально-практичного посібника для фахівців в області проектування, виготовлення і мон- тажа будівельних металоконструкцій.

    ОЗНАЙОМИТИСЬ