• ua
  • ua
  • МЕНЮ:

    The Shard

    The Shard («Осколок») є найвищою будівлею не тільки в Великобританії, а й у всьому Євросоюзі.

     

    Силует The Shard проглядається практично з будь-якої точки Лондона і поряд з іншими знаковими об'єктами британської столиці входить в число найбільш відомих лондонських визначних пам'яток. На вершині об'єкта розташована найвища в Великобританії публічний оглядовий майданчик з приголомшливими видами на місто.

     

    The Shard був задуманий як багатофункціональний комплекс: вертикальне місто, де люди можуть жити, працювати і відпочивати. МФК включає в себе офіси, ресторани, 5-зірковий готель, ексклюзивні резиденції і панорамний майданчик з видом на Лондон.

     

    Місцезнаходження: 32 Лондон-Бридж-стріт, Лондон, Великобританія

    Призначення: Багатофункціональний комплекс

    Загальна площа: 127 489 кв. м

     

    Історія

    Історія The Shard йде з 2000 року і наповнена подіями, пов'язаними з фінансовими проблемами, громадським осудом і державним втручанням.

    Проект хмарочоса був розроблений у 2000 році італійським архітектором Ренцо Піано (Renzo Piano), автором Центру Помпіду в Парижі.

    Будівництво хмарочоса викликало бурхливу громадську дискусію через його вплив на зовнішній вигляд Лондона. Однак авторам проекту вдалося переконати громадськість в тому, що настільки знаковий об'єкт як The Shard принесе місту більше користі, ніж шкоди.

    19 листопада 2003 уряд Великобританії дав схвалення будівництва The Shard.

    У вересні 2007 почалася підготовка до знесення офісного комплексу Southwark Towers, на місці якого планувалося побудувати The Shard. Однак в цей же період стан британських фінансових ринків погіршився, тим самим поставивши весь проект під загрозу скасування.

     

    У січні 2008 року, девелопер проекту оголосив, що 80% акцій проекту викупив консорціум катарських інвесторів за £ 150 млн, давши друге дихання будівництва The Shard.

     

    Знесення офісного комплексу Southwark Towers був завершений на початку 2009 року. Тоді ж почалося будівництво нового хмарочоса.

     


    Факти і цифри

    Початок будівництва компанії: Березень 2009

    Закінчення будівництва: Лип 2012

    Офіційне відкриття: Лютий 2013

    Вартість будівництва: £ 435 млн

    Висота до верху шпиля: 306 м

    Кількість поверхів над землею: 72 (87, включаючи поверхи шпиля)

    Кількість рівнів підвальних поверхів: 3

    Ліфти і ескалатори: 44 ліфта і 8 ескалаторів

    Загальна площа: 127 489 кв. м

    Сталеві конструкції: Сталева рама виготовлена з 15 000 елементів і важить майже 12 000 тонн

    Загальна довжина несучих паль: 4,7 км

    Фасад: 11 000 світлопрозорих панелей, площею 56 000 кв. м

    Архітектор: Ренцо Піано (Renzo Piano)

    Девелопер: Селлар Property Group

    Інвестор: Катар National Bank

    Підрядник: Масе

    Функціональне призначення приміщень

    • 73-87 Шпиль

    • 68-72 Оглядовий майданчик (758 кв. М)

    • 53-65 Квартири (10 апартаментів, 5 772 кв. М)

    • 34-52 готель Shangri-La Hotel (200 номерів, 17 000 кв. М)

    • 31-33 Ресторани (5 945 кв. М)

    • 3-28 Офісні приміщення (54 488 кв. М)

    • 1-2 рецепшн (6 036 кв. М)

    Архітектурна концепція

    Ренцо Піано розробив The Shard як шпиль, що виходить з річки Темзи.

    Архітектор був натхненний корабельними щоглами, якими колись була заповнена Темза. Деякі архітектурні оглядачі знаходять, що «Осколок» схожий на щогли кораблів, що стоять біля причалу або ж на шпиль католицького собору.

    Складна структура похилого фасадного скління, прекрасно відображає навколишнє оточення і дозволяє змінюватися зовнішнім виглядом будівлі в залежності від погоди і пори року.


    Фасад

    11 000 світлопрозорих фасадних панелей, загальною площею 56 000 кв. м є однією з головних особливостей хмарочоса.

    Ренцо Піано спроектував будівлю, в якій  переважним елементом дизайну є скло. Конструкції фасаду зроблені в нейтрально білих і сірих тонах таким чином, забезпечуючи максимальний візуальний ефект від відображення неба в фасаді. 

    Фасад The Shard є одночасно двостінними і вентильованим. Це забезпечує зменшення надходження сонячного тепла всередину і в той же час максимальне природне освітлення приміщень.

    Легкий нахил фасаду знижує швидкість висхідного потоку, в той час як 4-хметровий скляний навіс на рівні першого поверху захищає пішоходів на вулиці.

    Конструктивні особливості

    Багатофункціональний характер The Shard створив одну з найбільших труднощів для проектних груп. У той час як внутрішній простір більшості висотних будівель, як правило, служить одній основній функції, 72-поверховий The Shard сформований як різнопланове вертикальне місто.

    Основою каркаса The Shard стали металеві конструкції, що дозволили в повній мірі задовольнити вимогам по надійності будівлі і функціональному призначенню приміщень комплексу.

    Для забезпечення заданих параметрів по навантаженнях і вогнезахисту несучих конструкцій, в об'єкті активно застосовувалися композитні сталезалізобетонні перекриття.