Будівництво каркасних будинків з ЛСТК
Ідея каркасних будинків далеко не нова. Уже понад 60 років цю технологію будівництва широко використовують в Фінляндії, Америці та Канаді для зведення житлових будинків і котеджів. Основою, або «скелетом», такого швидкого спорудження є металевий каркас з ЛСТК (легких сталевих тонкостінних конструкцій), який обшивається з двох сторін і заповнюється утеплювачем.
Тонкість ≠ «слабкість»
ЛСТК - легкі сталеві тонкостінні конструкції - наймолодша з «каркасних» технологій, в якій максимально використані всі можливості металоконструкцій. ЛСТК-каркас дуже легкий, від 30 кг / кв. м, але при цьому не поступається в міцності каркасу з профільної труби. Цинкове покриття захищає метал від корозії, а будинок від грибка. А щоб приміщення вийшло таким же теплим, як при використанні дерев'яного каркаса, виробники пропонують перфорований термопрофіль - так званий термопрофіль. Його особливість - розташовані в шаховому порядку просічки, які збільшують шлях проходження теплового потоку. За допомогою такого перфорування теплотехнічні характеристики ЛСТК-профілів поліпшуються більш ніж в 10 разів.
Ще одна особливість ЛСТК-конструкцій в тому, що вони збираються без зварювання, за допомогою саморізів. Для ідеального з'єднання деталей може використовуватися пуклівка - опуклості, що дозволяють гранично точно стикувати елементи металоконструкцій. Варто зазначити, що такий спосіб з'єднання істотно прискорює процес складання, робить вузли більш потужними і практично виключає нічний кошмар кожного замовника - «людський фактор». Кожен ЛСТК-каркас виготовляється індивідуально відповідно до затвердженого проекту. До місця будівництва приїжджає свого роду «конструктор», в якому всі деталі вже пораховані, промарковані і підігнані одна до одної з точністю до 1 мм. Фахівцям по збірці залишається тільки чітко слідувати інструкції. Ніяка підгонка і самодіяльність на місці не знадобиться.
Як і в будь-якому швидкомонтованому будинку, для того, щоб стіни (зокрема - утеплювач і комунікації, заховані в стіні) були надійно захищені, потрібно оснастити їх вітрозахисною мембраною і паробар’єрною плівкою, для покрівлі використовується супердифузійна мембрана і також пароізоляційна плівка. Для зовнішньої обробки підійде практично будь-який матеріал - пропонуємо панелі в поєднанні зі штукатуркою або плиткою, облицювальна цегла, сайдинг і т.д. Для внутрішньої - OSB і МДВ-панелі, вагонку, дошку для гіпсокартон. Для покрівлі - металочерепиця, бітумна черепиця, профнастил. Загалом, ЛСТК-технологія дозволяє швидко побудувати будівлю абсолютно будь-якого рівня - від бюджетного до преміального.
Персональний профіль ЛСТК
Якщо ви ще сумніваєтеся, чи варто віддати перевагу саме дому з ЛСТК, згадайте про те, що головні недоліки цих будівель - «незвичність», «уявна ненадійність» - лежать в області емоційного сприйняття. А цегла і дерево асоціюються з «добротністю» за звичкою. Факти, інженерні випробування і розрахунки, досвід тих, хто не побоявся жити в «сталевому будинку», говорять про те, що котеджі і житлові будинки з ЛСТК ні в чому не поступаються своїм попередникам. А в чомусь навіть перевершують:
Каркасні будинки будуються в рази швидше при порівнянній або за нижчою в порівнянні з традиційними технологіями вартості. Період від початку проектування до завершення внутрішньої обробки може скласти всього 2-5 місяців;
Будинки з каркасом з ЛСТК дають великі можливості для індивідуальних проектів: створення планування, зведення прибудов до вже наявних будівель; також дозволяють використовувати найрізноманітніші оздоблювальні матеріали;
Заводське 3D-проектування зводить імовірність помилок в розрахунках і виробництві до мінімуму;
За рахунок легкості конструкції істотно знижується вартість фундаменту;
Можна не задіювати важку будівельну техніку, а це знову ж економія і можливість побудувати будинок в місцевості, куди габаритні машини просто не проїдуть;
Котедж з ЛСТК є сейсмостійкості на відміну від будинків з газобетону;
Оскільки каркасні споруди - це будинки-термоси з товщиною утеплювача 20 і більше сантиметрів, витрати на опалення в процесі експлуатації зводяться до мінімуму;
При цьому товщина стін залишається порівняно невеликою, що дозволяє отримати додаткову корисну площу.
Каркаси з металоконструкцій міцні, стійкі до сейсмічних і механічних навантажень, не гниють і не горять. Каркаси з оцинкованого профілю підходять для будівництва навіть в місцях з високою вологістю, так як не схильні до корозії. При використанні сталі першого класу покриття термін експлуатації металевого каркаса може скласти більше 100 років.
Однак технологія будівництва металокаркасних будинків дозволяє реалізовувати і куди більш масштабні архітектурні завдання - будувати будинки, готелі та громадські будівлі до 6 поверхів. Металоконструкції дозволяють прилаштовувати додаткові елементи до вже існуючих будівель, зводити мансардні поверхи і навіть багатоповерхівки.
При цьому компанії, що займаються проектуванням подібних будівель, враховують можливість використання будь-яких оздоблювальних матеріалів і матеріалів покрівлі.