ДСТУ ISO 17123-4:2014 Оптика та оптичні прилади. Польові процедури для випробування геодезичних та знімальних приладів
Цей стандарт встановлює вимоги до виконання алюмінієвих несучих компонентів та конструкцій, виготовлених з:
a) прокатаних листа, стрічки та пластини;
b) екструдованих (пресованих) профілів;
c) холоднотягнутих сортового металу, прутка та труби;
d) поковок;
e) виливок.
Примітка 1. Згідно з EN 1090-1 виконання компонентів конструкцій називається виробництвом.
Цей стандарт встановлює вимоги незалежно від типу та форми алюмінієвої конструкції, цей стандарт застосовують до конструкцій, що зазнають переважно статичних навантажень, а також конструкцій, що піддаються втомі. Ці вимоги визначають за класами виконання, які пов’язані з класами наслідків.
Примітка 2. Класи наслідків визначено в EN 1990. Примітка 3. У EN 1999-1-1 надано рекомендації з вибору класів виконання в залежності від класу наслідків.
Цей стандарт поширюється на компоненти, які виготовлено зі складових виробів товщиною не менше ніж 0,6 мм, а для зварюваних компонентів - не менше ніж 1,5 мм.
Цей стандарт поширюється на конструкції, спроектовані згідно з відповідними частинами EN 1999. Якщо цей стандарт застосовують до конструкцій, спроектованих за іншими правилами, або його використовують для інших сплавів та станів матеріалу, не охоплених у EN 1999, слід прийняти рішення щодо надійності елементів за цими правилами проектування.
Цей стандарт встановлює вимоги до підготовки поверхні перед виконанням захисної обробки та в довідковому додатку F містить інструкції щодо такої обробки.
Цей стандарт встановлює варіанти визначення вимог для врахування особливих вимог об’єкта.
Цей стандарт застосовують також і до тим часових алюмінієвих конструкцій.